Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Čokoláda má velký vliv na mozek

Nenechte se zmást fámami, že čokoláda je pro vaše tělo nezdravá! Má velký vliv na mozek. S klidným svědomím proto můžeme sáhnout po této pochoutce. S mírou, ale přece.

Kakaové boby obsahují flavonoidy – sloučeniny, které jsou pro lidský organismus velmi prospěšné. Flavonoidy jsou antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály napadajícími lidskou DNA, což následně vede k různým onemocněním. Navíc mají omlazující účinek!

Kromě toho flavonoidy podporují paměť a kognitivní funkce a pravidelná konzumace kakaa zabraňuje poklesu kognitivních funkcí v průběhu času.

To, že čokoláda prospívá tělu, není žádný nový objev. Již dávno bylo zjištěno, že je bohatý na hořčík a podporuje paměť. Ale tým vědců se rozhodl znovu analyzovat dosud dostupný výzkum a zaměřil se zejména na účinky flavonoidů na mozek.

Výzkum publikovaný v „Frontiers in Nutrition“ prokázal, že konzumace flavonoidů nalezených v kakaových bobech zvyšuje průtok krve do mozku, zlepšuje paměť, koncentraci a dokonce i rychlost zpracování obrazu! Zjistili také, že jejich pravidelná konzumace výrazně zlepšuje výkon u starších lidí , kteří pociťují mírný kognitivní pokles, a dokonce i flavanoidy mohou před tímto stavem chránit! Kromě toho mají příznivé účinky na kardiovaskulární zdraví a mohou zvýšit průtok krve do mozku.

Trpíte problémy se spánkem? Čokoláda může pomoci! Ukázalo se, že když byla lidem po probdělé noci podána čokoláda, zlepšily se jejich kognitivní funkce a zmizely negativní účinky nespavosti.

Sdílej článek…