Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

iOS 17 přichází – nový softwar od Apple pro iPhone

iOS 17 přichází na WWDC 2023, která se bude konat v pondělí 05.06.2023. Jedná se o největší aktualizaci softwaru od Applu pro majitele iPhonů a obvykle přináší nové funkce a nemálo změn. Jaké však pravděpodobně budou vlastnosti nového softwaru, což bude muset být potvrzeno za několik hodin.

Poté, co Apple na WWDC 2023 oznámí iOS 17, okamžitě uvolní beta verzi softwaru pro vývojáře. Někdy v červenci bude uvolněna veřejná beta, kterou si mohou vyzkoušet všichni uživatelé iPhonů. Apple pak v září vydá iOS 17 pro všechny, pravděpodobně vedle řady iPhone 15.

Nové funkce v iOS 17
Apple je schopen omezit úniky informací o nových softwarových funkcích na minimum, protože jen malý počet lidí uvnitř společnosti skutečně zná plány technologického giganta.

S ohledem na to vypadá letošní iOS 17, že půjde o relativně mírnou aktualizaci, pokud jde o nové funkce, ale bude kladen důraz na změny hezké mít. Bloomberg oznámil, že iOS 17 se dostává do pozadí, protože se společnost zaměřuje na vývoj své AR/VR náhlavní soupravy. Headset by také mohl být oznámen na WWDC 2023 a představuje první velký výtvor společnosti Apple od Apple Watch.

iOS 17 má údajně kódové označení Dawn a je v neustálém vývoji a testování v rámci Apple před WWDC 2023. Jak uvádí Bloomberg, verze může mít méně významné změny, než bylo původně plánováno.

Přepracované ovládací centrum pro iPhone?
Bloomberg však prozradil, že iOS 17 bude mít funkce, které uspokojí mnoho uživatelů, protože o jejich integraci do softwaru žádali již delší dobu. Alespoň jedna fáma naznačuje, že jednou z priorit Applu v nové verzi softwaru pro iPhone bude Control Center.

Konkrétně podle MacRumors Control Center v iOS neobdržel žádné významné změny od iOS 11 a vydání iPhone X. Takže tato fáma tvrdí, že Apple připravuje významné změny v iPhone Control Center pro iOS 17.

V současné době je ovládací centrum přístupné přejetím prstem dolů z pravé horní části obrazovky iPhone. Zkrátka má rychlý přístup k nastavení, jako je Wi-Fi a letový režim. Můžete také přizpůsobit ikony ve spodní části ovládacího centra tak, aby zahrnovaly nastavení, která používáte nejčastěji.

Nová funkce kalendáře a poznámek
Podle Wall Street Journal má iOS 17 obsahovat zcela novou aplikaci Notes, která bude integrovat data z jiných aplikací Apple, jako je Find My. Tento přídavek údajně obsahuje funkci, která zjišťuje, jak blízko je majitel iPhonu k ostatním lidem, a dokáže rozlišit přátele a kolegy.

Bloomberg ze své strany tvrdil, že aplikace kalendáře a poznámek bude obsahovat funkce založené na poloze a zdůraznil, že bude sloužit jako rozšíření firemní služby Find My a dalších funkcí pro umístění.

Nové funkce v aplikaci Zdraví
V aplikaci Zdraví v iOS 17 Apple údajně plánuje podporu pro sledování nálady a emocí. Tyto funkce umožní uživatelům zaznamenávat svou náladu, odpovídat na různé otázky týkající se jejich dne a sledovat, jak se jejich odpovědi v průběhu času mění.

Apple má s touto funkcí v budoucnu ambicióznější plány, včetně použití algoritmů k určení nálady uživatele prostřednictvím jeho řeči, zadávaných slov a dalších dat na jejich zařízeních. Aplikace Health navíc údajně také získává podporu pro správu podmínek vidění. Více informací o této funkci však zůstává nejasné.

Na základě těchto nových funkcí je Apple údajně také připraven přidat aplikaci Health do iPadů.

Sideloading a obchody s aplikacemi třetích stran
Apple údajně otevírá iPhone obchodům s aplikacemi třetích stran a sideloading na EE jako součást iOS 17. Tento krok přichází v reakci na zákon o digitálních trzích, který obsahuje řadu nových požadavků pro operátory platforem, jako je Apple.

Sdílej článek…