Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Iso e Super – syntetická molekula v parfémech

Pokud jste opravdoví milovníci parfémů, pak jste pravděpodobně slyšeli nebo četli o něčem, co se jmenuje Iso e Super.

Jak všichni víme, parfumerie je komplikovaná věda, která klade velký důraz na detaily, neustálé hledání nových způsobů, jak parfémy vylepšovat. Již několik let věnují parfuméři mnoho času a úsilí vytváření nových parfémů pomocí různých chemických procesů. V roce 1973 tak dva vědci John Hall a James Sanders našli novou chemickou sloučeninu, kterou nazvali Isocyklemon E.

Později svůj objev, metodu syntézy, zdokonalili a molekulu nazvali mnohem snadněji vyslovitelným názvem Iso e Super. Přesně tato molekula se ukázala jako obrovský úspěch ve světě parfumerie a nyní je široce používána v mnoha parfémech.

Iso e Super
Nyní vás pravděpodobně zajímá, jak tato molekula voní. Kdybychom to měli popsat jedním slovem, řekli bychom úžasné! Ale protože jsme propracovanější, řekneme, že vůně Iso e Super je podobná krásné kombinaci tónů cedrového dřeva, ambry, pačuli a vetiveru. Jeho vůně je však jemná a nevtíravá, což není typické pro dřevité tóny. Díky tomu je Iso e Super opravdu univerzální, protože se dobře kombinuje s jinými vůněmi a vytváří dokonalý parfém.

Specifickou vůni této sloučeniny miluje mnoho lidí. Parfuméři si myslí, že jeho aroma je jemné a uklidňující a rádi s ním experimentují. Kromě toho je Iso e Super schopen uklidnit těžší a rušivější tóny, jako jsou tóny kadidla, pižma a borovicového dřeva.

Iso e Super ve slavných parfémech
Iso e Super se stává opravdu populární věcí v roce 1988, kdy Christian Dior použil její vůni ve svém pánském parfému Fahrenheit. Inovativní parfém se stává hitem a Iso e Super hvězdou parfumerie. Stovky parfumérů začaly používat tuto molekulu ve svých vlastních vůních a zanechávají ve svých parfémech svou vlastní stopu. Od té doby najdeme mnoho parfémů slavných značek, které molekulu obsahují. Některé z nich jsou Escentric Molecules Molecule 01 , Chanel Bleu de Chanel , Azzaro Wanted by Night , Calvin Klein Obsessed for Women , Gucci Gucci Bloom Acqua di Fiori , Burberry Mr. Burberry Indigo .

Díky své dřevité vůni se Iso e Super nejčastěji používá v pánských parfémech s dřevitými tóny, které dokonale ladí. Vzhledem k již zmíněné všestrannosti jej však parfuméři úspěšně kombinují i ​​ve vůních s převážně květinovými nebo citrusovými tóny. To umožňuje jeho použití nejen v pánských parfémech. Procentuálně některé z těchto parfémů obsahují hodně Iso e Super, zatímco jiné jen jemně naznačují jeho vůni. Je tedy dobré vyzkoušet vůni s lehčím obsahem, abyste se ujistili, že se vám opravdu líbí.

Tato složka dokáže proměnit obyčejnou vůni ve skutečné mistrovské dílo, které se dotkne vašich smyslů. Magická molekula má jednu z těch univerzálních vůní, které většina lidí miluje. Pokud máte oblíbenou značku parfémů, je pravděpodobné, že od této značky existují vůně, které obsahují Iso e Super. A ještě větší je šance, že jste tuto vůni už ucítili, aniž byste věděli, odkud pochází. Ale jakmile spojíte název Iso e Super s magickým aroma, které má, vždy ho budete schopni rozpoznat.

Sdílej článek…