Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Muskův Neuralink – povolení k zahájení klinické studie na lidech.

Společnost Neuralink vyrábí mozkové implantáty Elona Muska a doufá, že její technologii využije k léčbě stavů, jako je paralýza a slepota. Získala souhlas k provádění testů na lidech od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA)

Jsme nadšeni, že můžeme sdílet souhlas, který jsme obdrželi od FDA, k zahájení naší první klinické studie na lidech. uvedl Neuralink v příspěvku na Twitteru.

Musk již dříve několikrát předpověděl, že technologie bude schválena pro testování, ale FDA zamítla předchozí žádost na začátku roku 2022, uvedli vědci pracující na projektu v březnu. Schválení je důležitým prvním krokem, který jednoho dne umožní naší technologii pomoci mnoha lidem, uvedla společnost, a je výsledkem neuvěřitelné práce týmu Neuralink v úzké spolupráci s FDA. Musk již dříve prohlásil, že jeho ambicí je, aby Neuralink obnovil plnou tělesnou funkčnost někomu, kdo měl přerušenou míchu.

Neuralink říká, že zatím nemá v plánu zahájit nábor účastníků, zatímco FDA oficiálně nekomentovala své rozhodnutí schválit technologii pro testování na lidech. Loni Musk řekl, že si je natolik jistý bezpečností zařízení, že by byl ochoten implantovat čip do mozku svých dětí.

Prototypy implantátů Neuralink, které mají velikost průměrné mince, byly dosud implantovány do lebek opic, společnost ukázala na ukázkách. Implantát registruje nervovou aktivitu a přenáší informace do externího zařízení, jako je chytrý telefon, pomocí připojení bluetooth.

Kromě toho, že pomáhá léčit problémy s pohyblivostí nebo zhoršení zraku, Musk říká, že Neuralink by mohl být přínosem také pro lidi s depresí, schizofrenií a autismem a dokonce fungovat jako pomůcka při procházení webu a telepatické komunikaci mezi subjekty.

Neuralink se dostal pod palbu koncem loňského roku, kvůli stížnostem na údajné porušování dobrých životních podmínek zvířat.

Sdílej článek…