Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Nejistá budoucnost vyhledávačů ve srovnání s ChatGPT

Technologie jako ChatGPT zpochybnily přežití vyhledávačů, jak jsou dnes známé. Google penalizuje veškerý text připravený umělou inteligencí a nahraný na web, takže to v tuto chvíli nedoporučujeme Odborníci na určování polohy poukazují na to, že umělá inteligence má stále příliš mnoho chyb na to, aby ukončila existenci vyhledávačů

Vyhledávání jakéhokoli typu informací na webu je velmi jednoduché. Během několika sekund existují miliony výsledků, jejichž cílem je ukončit pochybnosti dotyčného uživatele.

Je to však právě osoba, která má konečné rozhodnutí při výběru, na kterou stránku kliknout a jaké informace použít. Něco, co se s příchodem umělé inteligence může změnit, jak ukázal ChatGPT. Navzdory svému dopadu weboví experti poukazují na to, že tato technologie ještě není dokončena a že určování pozice nadále značí online potenciál společnosti.

Pochybnosti o tom, jaký bude vývoj vyhledávačů, se v posledních týdnech znásobily. Úspěch ChatGPT byl absolutní a důkazem toho je, že Microsoft plně investoval do jeho spojení s Bingem. Navzdory tomu, že již dříve projekt podpořila finančně, tentokrát byla podpora totální. Kromě toho se Google také připravuje na začlenění AI do svých vyhledávačů, což odráží zájem o spojení této technologie se současnými nástroji.

Umělá inteligence spravuje velké množství dat a její potenciál v příštích letech poroste. O konci vyhledávačů je však ještě brzy mluvit. Není to stejné, že vám dají již dokonale propracovanou a shrnutou odpověď, než že si můžete sami vybrat data, která vás nejvíce zajímají.

Musíme také vzít v úvahu, že Google nyní penalizuje texty vytvořené pomocí technologií, jako je umělá inteligence, které mohou vyvolat riziko plagiátorství a drasticky snížit umístění webu. S aktuálně dostupnými daty to může být kontraproduktivní, uznává expert agentury SEO, který nechává otevřené dveře tomu, aby se tato technologie v blízké budoucnosti podstatně vyvíjela, dokud ji nebudou používat všichni uživatelé.

Analytici však naznačují, že vytváření hotových odpovědí může skončit omezením svobody pohybu uživatelů na webu. Evropa prosazuje, aby uživatelé nenaráželi na falešné zprávy, aby se mohli svobodně pohybovat po webu a aby je nikdo nenaváděl na internetu pro komerční účely.

Nejnovější příklady umělé inteligence odhalily několik chyb. První odpovědi, které jsou dostatečně široké, aby neposkytovaly spolehlivou a vysvětlující odpověď na položenou otázku. Na druhou stranu chyby, které obsahuje při získávání informací, které mohou být zastaralé nebo jednoduše nepravdivé. A jak naznačuje specializovaná společnost, nesmíme zapomínat, že tyto AI portály mají limit, pokud jde o vývoj odezvy.

Kromě toho, když je umělá inteligence na webu velmi relevantní, může to vést k saturaci sítě. Jak uvádějí odborníci agentury, neustálé generování obsahu AI by zahltilo celý internet informacemi, často bezcennými.

Sdílej článek…