Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Philip Morris ukončuje výrobu klasických cigaret

Po 121 letech cigarety Marlboro skončily. Philip Morris se zaměří na tzv produkty s nízkým rizikem.

Jak informoval německý list „Welt“, Markus Essing, generální ředitel Philip Morris v Německu a Rakousku, oznámil, že výrobce hodlá definitivně opustit tabákový průmysl. To znamená, že výroba legendárních cigaret Marlboro, které většina známe, jejíž historie sahá až do roku 1902, je známá svými výraznými bílo-červenými nebo bílo-zlatými obaly.

Nejde samozřejmě o spontánní rozhodnutí, firma už roky sleduje prodeje svých klasických cigaret. Díky tomu bylo možné pozorovat, že tento prodej jen v Německu každoročně klesá o cca 3 procenta.

Konkrétní datum odchodu ještě nebylo stanoveno, ale ze strany Philip Morris je to nevyhnutelný krok. Výrobce se nyní chce zaměřit výhradně na práci na alternativních řešeních, tedy ohřívačů tabáku a elektronických cigaret. Do vývoje nových produktů již bylo investováno celkem přibližně 10 miliard EUR.

Podle Philip Morris Corporation vyrábí alternativní produkty o 95 % méně méně znečištění, protože tabák se nespaluje, ale pouze zahřívá. Spolkový úřad pro hodnocení rizik tuto diagnózu potvrdil, ale mějte na paměti, že ohřívače a elektronické cigarety jsou stejně návykové jako klasické cigarety.

Sdílej článek…