Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Proč je tak důležité nosit sluneční brýle a jak je vybírat

Sluneční brýle jsou nejen doplňkem, který dodává našemu letnímu vzhledu zvláštní nádech osobnosti, ale také jsou nezbytné k ochraně našich očí před slunečními paprsky po celý rok. Je běžné, že si sluneční brýle vybíráte podle módy nebo proto, že prostě upřednostňují váš obličej, ale opravdu víte, jak je nošení slunečních brýlí důležité a které z nich nejlépe pečují o vaše zrakové zdraví?

V optikách varují, že nesprávné používání slunečních brýlí může mít špatné následky a dokonce způsobit nevratné poškození. Nepřetržité vystavování se slunečnímu záření bez ochrany nebo s nekvalitními brýlemi může způsobit poškození zraku a upřednostnit výskyt dlouhodobých onemocnění, jako je makulární degenerace nebo výskyt šedého zákalu.

Co byste měli mít na paměti při výběru slunečních brýlí:

Ne proto, že by byly tmavší, sluneční brýle více chrání. Tmavost čočky pouze snižuje množství světla, které dopadá do oka, důležité je, že mají odpovídající UV filtr.

Přestože si můžete vybrat libovolnou barvu čoček, existují barvy, které v závislosti na ametropii, kterou máme, mohou poskytnout jasnější a ostřejší vidění. Hnědá barva se doporučuje lidem s krátkozrakostí a zelené čočky lidem, kteří mají dalekozrakost.

Pokud provozujete činnosti, kde dochází k velkým odrazům, jako je řízení, můžete použít sluneční brýle s polarizačním filtrem, který tyto nepříjemné odlesky eliminuje. Ne všechny sluneční rámy jsou vhodné pro každý předpis. Zakřivení, velikost nebo materiál jsou velmi důležité, aby byl váš zrak a pohodlí optimální. Ujistěte se, že kupujete své sluneční brýle od důvěryhodného optika a pod zkušenostmi optika-optometristy, takže si můžete být jisti, že vaše čočky mají 100% schválený UV filtr.

Sdílej článek…