Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

WhatsApp, nyní můžete upravovat odeslané zprávy

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp se konečně rozhodla implementovat novou funkci upravit zprávy, které již byly odeslány. Pro uživatele WhatsApp se chystá nová funkce a v některých případech ji již můžete využít. Nově bude možné upravovat odeslané zprávy.

Nová funkce přichází po několika aktualizacích, jejichž cílem je vylepšit nejpoužívanější aplikaci pro zasílání zpráv ve všech směrech. V posledních měsících tým, který se zabývá vývojem a vylepšováním aplikace, představil některé nové funkce.  Nové funkce, jako je Keep in the chat a tajné chaty, které lze odemknout pouze otiskem prstu.

A nyní konečně bude implementována nová možnost, ta, která umožňuje upravovat odeslané zprávy.

Nyní ve WhatsApp můžete upravovat odeslané zprávy. Jedná se o dlouho očekávanou funkci, kterou uživatelé aplikace požadují roky. Možnost upravovat zprávy odeslané na WhatsApp je něco jako revoluce. Ostatně tato možnost je již dostupná v mnoha konkurenčních aplikacích, včetně Telegramu, ale také Skype. Dlouho jsme čekali a konečně je to tady.

Jak ale tato nová možnost funguje? Úprava zpráv již odeslaných příjemci bude velmi jednoduchá. Mezi možnostmi bude implementováno speciální tlačítko, které umožňuje úpravy. Podle prvních zvěstí sdílených těmi, kteří již měli možnost novinku vyzkoušet, bude počet změn neomezený. To znamená, že zprávy lze retušovat ještě vícekrát. Existuje však limit, který je třeba vzít v úvahu, úprava zprávy musí proběhnout do 15 minut od doby, kdy byl původní text odeslán. Dále lze úpravu provést pouze ze zařízení, ze kterého byla zpráva odeslána.

Zprávy odeslané na WhatsApp bude možné upravovat nejen v soukromých konverzacích s jediným uživatelem. Nová funkce ve skutečnosti také umožňuje úpravu zpráv odesílaných ve skupinových chatech.

Konečně poslední detail o fungování možnosti se týká viditelnosti modifikace. Účastníci chatu budou moci zjistit, že zpráva byla změněna, protože u každého upraveného textu se objeví štítek  upraveno.

Kdo už může upravovat odeslané zprávy na WhatsApp?
Nová funkce, která umožňuje upravovat zprávy odeslané na WhatsApp, je již dostupná, ale ne pro všechny uživatele. Jak je uvedeno na oficiálních stránkách slavné aplikace pro zasílání zpráv, nová funkce je dostupná pouze některým uživatelům. Ve skutečnosti ti, kteří používají WhatsApp v beta verzi, mohou upravovat odeslané zprávy, zejména ti, kteří vlastní verzi 2.23.10.13 aplikace. Funkce pro úpravu přeposílaných textů je ve skutečnosti zatím dostupná pouze beta testerům, kteří právě testují její výhody a fungování.

Upravit odeslané zprávy na WhatsApp – kdy budeme moci funkci používat?
V tuto chvíli tedy uživatelé, kteří nejsou součástí úzkého okruhu beta testerů, zatím nemohou upravovat zprávy zasílané na WhatsApp. Jediným způsobem, jak získat náhledový přístup k testovaným funkcím, je přihlásit se k odběru beta testovacího seznamu pomocí Google Play. Případně musíme jen počkat . WhatsApp zatím nesdělil, kdy bude nová možnost úpravy odeslaných zpráv implementována pro všechny. Každopádně po této předběžné testovací fázi bude funkce jistě zpřístupněna všem.

Sdílej článek…